Liga Europy: Olympique Marsylia krok od finału. Griezmann bohaterem Atletico

Za nami pierwsze spotkania półfinałowe Ligi Europy. Olympique Marsylia pokonał Red Bull Salzburg 2:0, natomiast w Londynie grający niemal cały mecz w przewadze Arsenal zremisował z Atletico Madryt 1:1.

Przedwczesny finał, jak wielu określało starcie pomiędzy Arsenalem a Atletico rozpoczął się od istnego trzęsienia ziemi. Już w 10 minucie spotkania za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić obrońca gości Sime Vrsaljko. Chwilę później na trybuny został wyproszony także trener Atletico Diego Simeone za protesty przy linii bocznej. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili jednak wykorzystać swojej przewagi i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Na prowadzenie zespół z Londynu wyprowadził uderzeniem głową w 61. minucie Alexandre Lacazette. Pomimo dominacji Arsenalu i gry w przewadze jednego zawodnika, Atletico zdołało wyrównać w 82. minucie spotkania za sprawą Antoine'a Griezmanna, co w kontekście rewanżu stawia zespół z Hiszpanii w nie najgorszej sytuacji.

W spotkaniu Olympique Marsylia z Red Bull Salzburg (w europejskich pucharach występujący jako FC Salzburg) także nie brakowało emocji. W tym przypadku drużyna grająca lepiej przez całe spotkanie, była w stanie udokumentować swoją wyższość strzelonymi bramkami. Gole Floriana Thauvina z 15. minuty oraz Clintona Njie'a z 63. minuty stawiają francuski zespół w dogodnej sytuacji przed rewanżem w Austrii.