8. kolejka - TYPOWANIE

Z lekkim poślizgiem prezentuję Wam typowanie 8. kolejki Ekstraklasy. Co prawda sobotnie i piątkowe spotkania już za nami, lecz nie oznacza to, że w niedzielne i poniedziałkowe popołudnie zabraknie emocji. Zapraszam! 

8.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

Zespół gości to objawienie sezonu. Po siedmiu kolejkach mają na koncie 18pkt i są zdecydowanym liderem Ekstraklasy. Rywalem podopiecznych Radoslava Latala są nadal niepokonani w tym sezonie Portowcy. Zespół ze Szczecina stoi przed szansą sporego awansu w ligowej tabeli, Remis Legii z Zagłębiem (2:2) oraz wczorajsza porażka Cracovii z Termaliką (2:3) sprawia, że ewntualne zwycięstwo gospodarzy da im pozycję wicelidera po zakończeniu obecnej kolejki.

Mój typ: X2 (1,65)


Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Wielkie Derby Śląska. Spotkanie, w którym nie zabraknie walki i miejmy nadzieję, że nie zabraknie również emocji. Faworyta w tym spotkaniu nie widać, choć spoglądając w tabelę teoretycznie jest nim Ruch. Jednak to zespół z Zabrza prezentuje ostatnio coraz wyższą formę i z meczu na mecz zdaje się być coraz lepszy. 

Mój typ: X2 (1,48)


Górnik Łęczna - Wisła Kraków

Spotkanie to ma zdecydowanego faworyta i jest nim oczywiście Wisła. Śledząc jednak jej poczynania w tym sezonie i stracone bramki w końcówkach spotkań, warto "zabezpieczyć" się ewentualnym remisem, które w tym sezonie Białej Gwieździe zdarzają się bardzo często. Warte odnotowanie jest to, że w ostatnich 5 kolejkach gospodarze zdobyli zaledwie 1pkt, przy 9pkt gości.

Mój typ: X2 (1,38)


Łączny kurs = 3,37

Komentarze