Piast Gliwice na tronie

Zakończona dziś 6. kolejka Ekstraklasy przyniosła wiele pięknych bramek oraz kilka dość niespodziewanych rezultatów. Zdecydowanie było co oglądać.


Największym zaskoczeniem tej kolejki była, moim zdaniem porażka Legii z Koroną (1:2). Co prawda wicemistrzów Polski czeka niebawem rewanż z Zorią Ługańsk w walce o Ligę Europy, jednak po porażce z Piastem był to już drugi z rzędu przegrany mecz przez podopiecznych Henninga Berga.Porażki doznał również mistrz Polski - Lech Poznań, który tym razem nie dał rady Piastowi Gliwice (0:1). Zawodnicy Radoslava Latala odnieśli tym samym piąte zwycięstwo w sezonie i niespodziewanie są liderem tabeli. Czteropunktowa przewaga nad drugą w zestawieniu Cracovią oznacza, że Piast pozostanie liderem co najmniej do zakończenia 7. kolejki.  

Ciekawy mecz obejrzeli kibice na stadionie Cracovii. Zacięta walka pomiędzy zespołem gospodarzy a Jagiellonią Białystok okraszona została dwoma pięknymi golami, których autorami byli Konstantin Vassiljev (Jagiellonia) oraz Marcin Budziński (Cracovia). Mecz zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów. 


Oto tabela Ekstraklasy po 6. kolejceWyniki pozostałych spotkań 6. kolejki w zakładce "Wyniki".
Komentarze