Nie będzie łatwo

Mamy dwie szanse na fazę grupową Ligi Europy. W decydującej fazie eliminacji Lech Poznań zmierzy się przed własną publicznością z węgierskim Videotonem natomiast warszawską Legię czeka wyjazdowy mecz z ukraińską Zorią Ługańsk.Dwie drużyny w fazie grupowej LE mieliśmy ostatnio w sezonie 2011/2012 kiedy to reprezentowała nas Wisła Kraków oraz Legia Warszawa. Jeśli chodzi o dwie drużyny w fazie play-off to warto przypomnieć chociażby poprzedni sezon, kiedy to wspomniana już wcześniej Legia wyeliminowała FK Aktobe z Kazachstanu, a Ruch Chorzów sensacyjny awans stracił dopiero po dogrywce z Metalistem Charków (Ukraina). 

Dla zespołu z Warszawy tegoroczny rywal w IV rundzie eliminacji jest o wiele trudniejszy niż ten sprzed roku. Liga ukraińska jest ósmą siłą Europy, znacznie wyżej notowaną od naszej Ekstraklasy. Zoria to z kolei czwarta drużyna poprzedniego sezonu i wicelider ligi po 5. kolejce. W porównaniu do rumuńskiego Botosani oraz albańskiego Kukesi to pierwszy poważny rywal w tej edycji Ligi Europy.

Mistrz Polski - Lech Poznań po nieudanej walce o Ligę Mistrzów w IV rundzie eliminacji trafił na borykającego się z ogromnymi problemami mistrza Węgier - Videoton. W formie z końcówki poprzedniego sezonu zespół z Wielkopolski nie pozostawiłby rywalowi żadnych szans, jednak grający słabo Lech faworytem nie jest. Oba zespoły znajdują się na dnie ligowej tabeli i poszukują formy z poprzedniego sezonu. O zwycięstwie w dzisiejszym spotkaniu przesądzi zapewne mniejsza liczba popełnionych błędów.

Pozostałe informacje o dzisiejszych rywalach polskich drużynZoria Ługańsk - Legia Warszawa początek godz. 19:00
Lech Poznań - Videotonem początek godz. 21:00

Oba spotkania pokaże TVP 2
Komentarze