6. kolejka - TYPOWANIE

Czas na kolejne typowanie ekstraklasowych spotkań. Przed nami już szósta kolejka. Będzie zmiana lidera?


6.


Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna


Wierzę, że ta kolejka będzie dla piłkarzy z Gdańska tą przełomową. Waleczność i determinacja w meczu z Wisłą pokazała, że zespół powoli wstaje z kolan i łapie formę. Cierpliwość co do obecnego trenera w końcu musi zaowocować. Górnik po niezłym początku sezonu nie gra ostatnio najlepiej. To obok atutu własnego stadionu największa szansa na zwycięstwo Lechii.

Mój typ: 1


Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zespół z Bielska-Białej jest w fatalnej formie. W pięciu spotkaniach zanotowali dwa remisy i trzy porażki w tabeli wyprzedzając jedynie Górnika Zabrze. Z kolei ekipa Tadeusza Pawłowskiego z ośmioma punktami na koncie zajmuje 6. pozycję. Wrocławianie zagrają przed własną publicznością co dodatkowo stawia ich w roli faworyta.

Mój typ: 1


Legia Warszawa - Korona Kielce

Po utracie punktów oraz pozycji lidera na rzecz Piasta w poprzedniej kolejce, piłkarze Henninga Berga na pewno nie pozwolą na kolejny słaby mecz. Rywal z Kielc w poprzedniej kolejce doznał wysokiej porażki z Cracovią (0:3) i do Warszawy przyjedzie w nie najlepszym humorze. Legia do spotkania ligowego przystąpi podbudowana czwartkowym zwycięstwem z Zorią Ługańsk 1:0 w meczu IV rundy el. Ligi Europy.

Mój typ: 1

Komentarze