Superpuchar Polski. Walka o prestiż i pewność siebie

W piątek 10 lipca czeka nas niesamowity bój o Superpuchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań. Spotkanie to będzie dla obu ekip ostatnim sprawdzianem przed walką w europejskich pucharach.

Wywalczenie mistrzostwa Polski przez Lecha sprawiło, że tegoroczna edycja Superpucharu Polski odbędzie się w Poznaniu. Jak donoszą media,  zainteresowanie wśród kibiców jest ogromne, w związku z czym liczba dostępnych biletów na to spotkanie bardzo szybko maleje. Nie ma się co dziwić, w końcu to starcie dwóch najlepszych drużyn w Polsce.

Walka o honor 
Dla zespołu Heninga Berga będzie to bardzo istotny mecz. Po utracie tytułu mistrzowskiego na rzecz Lecha, przyszło im pocieszać się Pucharem Polski. Dla stołecznego zespołu było to jednak marne pocieszenie. Nie wystarczył im także sukces w Lidze Europy jakim był awans do 1/16 finału po wcześniejszym zwycięstwie w fazie grupowej. Na wszystkie dotychczasowe sukcesy cień bowiem położyła końcowa porażka z ekipą Macieja Skorży, która to zgarnęła im tytuł mistrzowski sprzed nosa.


Pierwsze trofeum - pierwsi przegrani 
Poprzedni sezon to już historia, tak więc odkreślmy go grubą niebieską linią (na znak triumfu Lecha nad Legią) i spójrzmy w przyszłość. Superpuchar będzie bowiem pierwszym bezpośrednim starciem obu ekip i to odrazu o wysoką stawkę. Przed rokiem Legia zlekceważyła spotkanie z Zawiszą, wystawiając kilku juniorów w pierwszym składzie,  lecz w tegorocznej edycji nie ma mowy o odpuszczaniu, nie przeciwko Lechowi. Kolejorz znów pragnie upokorzyć Legię i zgarnąć trofeum, które byłoby dla tego klubu potwierdzeniem dominacji. Poznaniacy wyszli bowiem z cienia Warszawiaków i od czerwca tego roku to oni wiodą prym najlepszej polskiej drużyny piłkarskiej.

O co gramy?
Superpuchar nie zmieni hierarchii w przypadku wygranej Legii, z kolei umocni na pozycji lidera Lecha w przypadku ich zwycięstwa. 

Zdobycie tego trofeum przez Lecha pozwoliłoby im ze spokojem i pewnością siebie przystąpić do eliminacji Ligi Mistrzów z kolei Legii dałoby nadzieję na odzyskanie utraconego tytułu.


Spotkanie to już w najbliższy piątek o godzinie 20.15. Transmisja w Polsacie Sport.Komentarze