Przygoda za krótka

Wczoraj z europejskimi pucharami w dość słabym stylu pożegnali się Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok. Swoje zmagania zakończyli już na II rundzie eliminacji do Ligi Europy.


Jeszcze niedawno można było wręcz zachwycać się postawą polskich ekip w Europie, kiedy to eliminowaliśmy wicemistrza Litwy 9:0, czy wicemistrza Słowenii 4:1. Wysokie wyniki dwumeczu, napawały optymizmem przed starciem w II rundzie. Ostatecznie to wicemistrz Szwecji i 4. drużyna ligi cypryjskiej okazały się przeszkodami nie do przejścia.Zarówno Śląsk Wrocław jak i Jagiellonia Białystok w tegorocznych zmaganiach odniosły dwa zwycięstwa oraz zanotowały po jednym remisie i jednej porażce. Tak więc obydwie ekipy wniosły do Krajowego Rankingu UEFA po 0,625 pkt. Wynik ten wcale nie jest zły.

Przed rokiem polskie drużyny zdobyły łącznie 4,750 pkt. Na wynik ten złożyły się trzy ekipy, gdyż Zawisza Bydgoszcz reprezentujący nas w II rundzie eliminacji Ligi Europy dwukrotnie przegrał z Zulte Waregem i do rankingu nie zdobył żadnych punktów. 

Słaby wynik osiągnął również Lech Poznań. Kolejorz odniósł tylko jedno zwycięstwo, jeden raz zremisował i dwukrotnie przegrał, odpadając w III rundzie eliminacji Ligi Europy z islandzkim Stjarnan. Do rankingu dorzucił zaledwie 0,375 pkt. 
Sporo lepiej wypadł Ruch Chorzów. Zespół prowadzony przez Jana Kociana doszedł do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Odniósł tylko jedną porażkę i to po dogrywce z wyżej notowanym Metalistem Charków. Wcześniej jednak odniósł zwycięstwo i aż cztery razy zremisował. Dało to łącznie 0,750pkt. 
Jednak to Legia Warszawa dała nam prawdziwy zastrzyk punktowy. Cztery porażki, jeden remis i aż dziewięć zwycięstw dało w sumie 3,625 pkt.


Porównując więc dokonania Śląska i Jagiellonii do wyników Zawiszy i Lecha sprzed roku (1,250 pkt do 0,375 pkt) trzeba uznać, że występy tegoroczne były o wiele lepsze.

W grze mamy nadal Legię i Lecha, którzy prezentują naprawdę niezłą formę. Jeżeli utrzymają ją przez najbliższych kilka tygodni to możemy mieć dwie drużyny w fazie grupowej. O Ligę Mistrzów będzie Lechowi bardzo ciężko, lecz i z Ligi Europy powinni być bardzo zadowoleni.  W końcu czekają na nią już dobrych kilka lat. 

Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok po zakończeniu zmagań w Europie przygotowują się teraz do walki w lidze. Zagrają w niej odpowiednio z Pogonią Szczecin i Termalicą Bruk- Bet Niecieczą. Spotkania te już w najbliższą niedzielę.
Komentarze