Pierwszy awans wywalczony - czekamy na kolejne!

Lech Poznań jako pierwsza polska drużyna zameldował się w III rundzie eliminacji. W walce o upragnioną Ligę Mistrzów, piłkarzom Macieja Skorży przyjdzie zmierzyć się z mistrzem Szwajcarii FC Basel. Zanim jednak to spotkanie, czekają nas wielkie emocje rewanżowych spotkań o awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.

Mimo nieskromnych zapowiedzi trenera FK Sarajewo, odnośnie rewanżowego spotkania, to zespół z Poznania od początku do końca kontrolował jego przebieg. Szybko strzelona bramka (5. minuta) przez Barry'ego Douglasa dała Kolejorzowi poczucie pewności i spokoju. Rywale z Bośni i Hercegowiny nie rzucili się jednak do ataku. Spokojnie czekali na błędy Lecha, a że nie było ich zbyt wiele toteż niezbyt często zagrażali bramce Jasmina Burić'a. Druga połowa meczu nie przyniosła żadnych zmian, dzięki czemu mistrz Polski bez większych problemów znalazł się w III rundzie eliminacji.
Całe spotkanie rozgrywane było w niezbyt szybkim tempie, tak więc nie można powiedzieć, aby było to porywające widowisko. Najważniejszy jest jednak awans i kolejne punkty do rankingu krajowego UEFA.

O kolejną rundę eliminacji Ligi Europy powalczą dziś trzy zespoły. Wszystkie zagrają na wyjeździe.

Jagiellonia Białystok zmierzy się z Omonią Nikozja, z którą to zremisowała bezbramkowo przed tygodniem. Zespół Michała Probierza nastawia się na walkę do ostatnich minut i pod żadnym względem nie ma zamiaru odpuścić rywalowi. O randze tego spotkania świadczy fakt, że w spotkaniu ligowym Jagiellonia zagrała w rezerwowym składzie, tak aby ci najlepsi gotowi byli na 90 minut walki na boisku.
W przypadku wywalczenia awansu Białostoczanie zmierzą się ze zwycięzcą pary Beroe Stara Zagora (Bułgaria) - Broendby Kopenhaga (Dania).

Początek meczu o godzinie 18.00 transmisja w TVP Sport.

Śląsk Wrocław podobnie jak zespół z Białegostoku powalczy o awans do kolejnej rundy po remisie 0:0 przed własną publicznością. IFK Goeteborg to zespół wymagający, lecz moim zdaniem w zasięgu ekipy Tadeusza Pawłowskiego. Kluczem do sukcesu może być szybkie zdobycie bramki, dzięki której sprawa awansu stanie się dużo bardziej realna. Przypomnę, że oprócz zwycięstwa, każdy bramkowy remis również premiował będzie zespół z Wrocławia (tak samo Jagiellonia).
W przypadku wywalczenia awansu Śląsk Wrocław zmierzy się z portugalskim CF Os Belenenses.

Początek spotkania o godzinie 19.00 relacja radiowa w Radiu Wrocław

W najlepszej sytuacji przed rewanżem jest Legia Warszawa. Wicemistrz Polski pokonał u siebie FC Botosani 1:0. Nie jest to jednak wysoka zaliczka i spotkanie w Rumunii będzie miało kluczowe znacznie w kwestii awansu. Piłkarze Henninga Berga czują się jednak pewnie i po wysokim zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław 4:1 w pierwszej ligowej kolejce, to oni są zdecydowanym faworytem. Liczę więc na pewne zwycięstwo i bezproblemowy awans do kolejnej rundy.
W przypadku jego wywalczenia Legia Warszawa zmierzy się ze zwycięzcą pary FK Kukesi (Albania) - FK Mladost Podgorica (Czarnogóra).