IFK Goeteborg, Omonia Nikozja, FC Botosani - przeszkody (nie) do przejścia?

Po zwycięstwie Lecha nad Sarajewem w eliminacjach Ligi Mistrzów przyszedł czas na Ligę Europy. Będą kolejne zwycięstwa?

Teoretycznie najłatwiejsze zadanie ma Legia. FC Botosani to 8. drużyna poprzedniego sezonu ligi rumuńskiej. W związku z niedopuszczeniem do pucharów wyżej notowanych ekip tego kraju, to oni stoją przed szansą na grę. Dla Legii powinien być to więc nietrudny dwumecz. Trzeba jednak podejść do niego na poważnie i najlepiej sprawę załatwić już w pierwszym spotkaniu,  udowadniając tym samym,  że kryzys jaki przechodzi ekipa Henninga Berga właśnie minął. 

Początek spotkania o godzinie 21:00. Transmisja w TVP 2.Dużo bardziej wymagającego rywala wylosował Śląsk Wrocław,  który zmierzy się z IFK Goeteborgiem. Wicemistrz Szwecji, obecnie lider tabeli to zespół zdecydowanie bardziej wymagający niż NK Celje,  z którym przyszło rywalizować w I rundzie eliminacji. Szwedzi są pewni swego i podobnie jak Śląsk nie wyobrażają sobie sytuacji,  że zabraknie ich w III rundzie. Szansę przez wielu oceniane są 50:50 i zdecydowanie się z tym zgadzam.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30. Niestety, spotkanie to nie będzie transmitowane w telewizji.Trzecim polskim zespołem rywalizującym w II rundzie eliminacji Ligi Europy jest Jagiellonia Białystok.  Zespół prowadzony przez trenera Probierza jako jedyny z naszych nie mógł liczyć na rozstawienie podczas losowania, w związku z czym zagra z wyżej notowaną Omonią Nikozja. Zespół z Cypru jest nieznacznym faworytem tego spotkania, lecz przy dobrej grze białostoczan może być różnie. Spotkanie to, jak i cały dwumecz, będzie miało spore znaczenie w kontekście walki o jak najwyższe miejsce w Krajowym Rankingu UEFA. Liga cypryjska jest bowiem w tym zestawieniu tuż przed nami i wyeliminowanie Omonii może naszą stratę znacznie zmniejszyć. Dodatkową motywacją powinien być fakt, iż w przypadku awansu do III rundy eliminacji,  Jagiellonia będzie zespołem rozstawionym. Stanie się tak,  ponieważ losowanie odbędzie się już w piątek. Współczynnik Omonii (10,460) w przypadku zwycięstwa przejmie Jagiellonia i dzięki niemu trafi w losowaniu na teoretycznie łatwiejszego rywala.  

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30 i będzie transmitowane przez TVP Sport.Jak wypadnie polska liga na tle rumuńskiej, szwedzkiej i cypryjskiej?  
Ile punktów dopiszemy do rankingu? 
Kto zaskoczy, kto zawiedzie?


Odpowiedzi na te oraz wszystkie inne pytania poznamy już dziś wieczorem!!!Komentarze