Czeka nas ciekawy sezon? Część II

W dniu wznowienia rozgrywek Ekstraklasy chciałbym przedstawić Wam moją wizję tego, co czekało nas będzie w sezonie 2015/2016. Część II


Ruch Chorzów w czołówce

Bardzo ciekawa i godna przeanalizowania jest postawa piłkarzy Ruchu Chorzów w ostatnich kilku sezonach. Zajmowane miejsca w końcowej tabeli w poszczególnych sezonach zauważyć można na poniższym wykresie.Prawda, że to istna sinusoida? Niewiele jest klubów na świecie,  które tak często przeplatają sezon bardzo udany z takim, w którym walczą o utrzymanie. To sprawia,  że polski średniak staje się zespołem wyjątkowym. 
Według wykresu ten sezon powinien być więc udany dla piłkarzy Waldemara Fornalika. Jeśli tak się stanie to po roku przerwy znów zespół z Chorzowa reprezentował nas będzie w Europie (przed rokiem Ruch szansę na udział w fazie grupowej Ligi Europy stracił po dogrywce z Metalistem Charków).


Górnik Zabrze - mistrz pierwszych kolejek


Jak to mówią prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna a jak kończy. Słowa te powinni mocno przeanalizować piłkarze i trenerzy Górnika Zabrze.  
Zespół z Zabrza jest chyba jedyną drużyną z czołówki,  która w ostatnich latach nie grała w europejskich pucharach. Szansę miał ostatnio Piast Gliwice, Ruch Chorzów czy nawet spadkowicz Zawisza Bydgoszcz. Dodając do tego Jagiellonię Białystok,  Wisłę Kraków czy regularnie grających Legię, Lecha i Śląsk to pozostaje pytanie dlaczego nie Górnik. Co prawda nie należy zapominać o tym,  że zespół ten nie otrzymał ostatnio licencji na grę w pucharach (sezon 2013/14), lecz mimo to nie powinien odpuszczać walki o podium. Wspominam o tym w ten sposób, gdyż jest to dobry klub, regularnie plasujący się w czołówce ligi,  lecz z punktu widzenia mediów i kibiców Ekstraklasy niczym nie wyróżniający się od takiego Podbeskidzia czy Górnika Łęczna, którzy jednak prezentowali ostatnio słabszą formę od zabrzan. 
Zakładam,  że Górnik Zabrze znów świetnie wystartuje i przez dobrych kilkanaście kolejek będzie w ścisłej czołówce. Jak pójdzie im w dalszej części?  Jako kibic Ekstraklasy jestem bardzo ciekawy. 


Ambitni beniaminkowie


Zagłębie Lubin i Termalica Bruk-Bet Nieciecza to tegoroczni beniaminkowie Ekstraklasy. Zakładam,  że oba te kluby również dobrze wejdą w nowy sezon. Przed rokiem Górnik Łęczna i GKS Bełchatów jako beniaminkowie przez pierwszych kilkanaście kolejek spisywali się naprawdę solidnie. Sił zabrakło jednak w końcówce, przez co GKS nie dał rady utrzymać się w lidze. Jak będzie w przypadku Termaliki i Zagłębia?


Pierwszy mecz nowego sezonu pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze już dzisiaj o godzinie 18.00.Komentarze