Cenne punkty do rankingu

Wczorajsze spotkania polskich drużyn w II rundzie eliminacji Ligi Europy należy uznać jako niezłe. Co prawda żaden z zespołów nie może czuć się pewnie przed rewanżem, lecz co ważne nadal jesteśmy niepokonani i zachowujemy realne szanse na komplet drużyn w rundzie III.Z pośród trójki Legia, Jagiellonia, Śląsk tylko wicemistrz Polski odniósł zwycięstwo. Zespół Henninga Berga zdołał strzelić zaledwie jedną bramkę (Duda 78. minuta spotkania) i do rewanżu w Rumunii przystąpi z bardzo skromną zaliczką.

Dwa pozostałe spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem. Mimo kilku dobrych akcji ani Śląsk ani Jagiellonia nie znalazły sposobu na pokonanie bramkarza rywali i wszystko rozstrzygnie się na wyjeździe. Nie od dziś jednak wiadomo, że Szwecja i Cypr to trudny teren, na którym gospodarze zawsze starają się zdominować rywala. Na pocieszenie jednak dodam, że awans Jagiellonii jak i Śląskowi oprócz zwycięstwa da także każdy bramkowy remis. Tak więc szybko strzelona bramka w rewanżu może mieć kluczowe znaczenie dla losów dwumeczu.

Cieszyć może fakt, że po ośmiu rozegranych spotkaniach w Lidze Mistrzów i Lidze Europy mamy naprawdę korzystny bilans. Sześć zwycięstw i dwa remisy to zdecydowanie powód do zadowolenia i mimo, że to dopiero początek tegorocznej edycji europejskich pucharów to jestem pewien, że dobra passa jeszcze trochę potrwa.

Losowanie rywali polskich drużyn w III rundzie eliminacji już za kilka godzin. O wynikach losowania poinformuję tuż po jego zakończeniu.

Komentarze