Losowanie nie takie straszne

Lech, Legia, Jagiellonia i Śląsk poznały swoich rywali w I oraz II rundzie kwalifikacyjnej tegorocznej edycji europejskich pucharów. Obejdzie się bez dalekich wypraw.


Aby awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Lech Poznań musi wyeliminować trzech rywali - pierwszego już znamy

Jako pierwszy rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów poznał mistrz Polski - Lech Poznań. Drużynie z wielkopolski przyjdzie mierzyć się z mistrzem Bośni i Hercegowiny - FK Sarajewo. Nie jest to co prawda przeciwnik z najwyższej półki, lecz grać w piłkę potrafi, o czym zapewne piłkarze Macieja Skorży przekonają się na własnej skórze. Szykuje się nam ciekawy dwumecz bo rywal łatwo na pewno nie odpuści. 

W wyniku losowania, rywalem Jagiellonii Białystok w I rundzie eliminacyjnej został litewski FK Kruoja. Zespół ten nie powinien sprawić większych problemów 3. drużynie Ekstraklasy w walce o II rundę, w której rywalem będzie zwycięzca pary Omonia Nikozja (Cypr) - Dinamo Batumi (Gruzja).

O zdecydowanie mniejszym szczęściu w losowaniu może mówić Śląsk Wrocław. Ekipie Tadeusza Pawłowskiego wylosowano w I rundzie wicemistrza Słowenii - NK Celje. Warty odnotowania jest fakt, że mistrz tego kraju - Maribor w poprzednim sezonie grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów, co jedynie świadczy o potencjale tej ligi. Nie zmienia to jednak faktu, że faworytem tej rywalizacji pozostaje zespół z Wrocławia, a ewentualny brak awansu byłby sporym rozczarowaniem.
W II rundzie na triumfatora pary czeka już szwedzki IFK Goteborg (Szwecja).

Jako ostatnia swojego rywala w II rundzie eliminacji poznała Legia Warszawa. Będzie nim zwycięzca pary FC Botosani (Rumunia) - Spartaki Cchinwali (Gruzja) . Dla zespołu z Warszawy nie powinien być to wymagający przeciwnik, lecz na pewno nie mogą go zlekceważyć. 

Pierwsze spotkania I rundy eliminacji z udziałem naszych ekip już 2. lipca, rewanże odbędą się tydzień później. 
Brak chociażby jednego z polskich klubów w II rundzie byłby ogromnym rozczarowaniem, tak więc mam nadzieję na udane dwumecze Jagiellonii i Śląska.


Uzupełnienie informacji o rywalach polskich drużyn w I rundzie w zakładce "europejskie puchary". 
Komentarze