Niedzielne mecze ekstraklasy - TYPOWANIE

Czas na kolejną dawkę emocji. Już dziś zmierzą się ze sobą Ruch i Jagiellonia, Zawisza i Górnik Z. oraz Pogoń i Legia. 


GODZINA 15:30 

RUCH CHORZÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK


Spotkanie to kryje w sobie wiele niewiadomych. Przede wszystkim mam tutaj na myśli postawę gości. Ciężko jest bowiem przewidzieć jak zachowają się oni po dość niespodziewanej porażce w poprzedniej kolejce z GKS Bełchatów 0:1 na własnym stadionie.  Z drugiej strony za rywala mają bardzo słabo spisujący się Ruch Chorzów, który mimo sporego potencjału kadrowego gra zdecydowanie poniżej oczekiwań.  Nie wydaje mi się więc, aby ekipę Waldemara Fornalika było stać dziś na więcej niż remis. Ewentualne zwycięstwo chorzowian byłoby sporym zaskoczeniem. 

MÓJ TYP  X2  (KURS OKOŁO 1,45)GODZINA 15:30

ZAWISZA BYDGOSZCZ - GÓRNIK ZABRZE

Sytuacja podobna jak w przypadku poprzednim. Gospodarze zdecydowanie nie są faworytem tego spotkania, a gdy dodam, że ich bilans spotkań w tym sezonie to 2-1-11 można wręcz stwierdzić, że to pewniak, ale w kwestii przegranej. Z tą jednak nie byłbym taki pewny, gdyż właściciel Zawiszy Radosław Osuch ostrzegł piłkarzy, iż w przypadku porażki dojdzie w zespole do rewolucji. Miał tu zapewne na myśli sprawy finansowe, a więc motywacji u piłkarzy Zawiszy nie powinno zabraknąć. 

MÓJ TYP X2 (KURS OKOŁO 1,50)GODZINA 18:00 

POGOŃ SZCZECIN - LEGIA WARSZAWA

Gdyby spotkanie to nie było rozgrywane tuż po meczu Ligi Europy (2:1 z Metalistem u siebie) nie miałbym problemu ze wskazaniem faworyta - wiadomo, byłaby nim Legia. Jednak zmęczenie poprzednim starciem i zapewne częściowo rezerwowy skład w przypadku gości sprawia, że szanse Pogoni rosną. Dodatkowym atutem jest też niewątpliwie własny stadion. W kwestii czysto statystycznej faworytem jest jednak Legia, która z Pogonią gra zawsze bardzo dobrze.  W Warszawie chcą też zapewne wykorzystać wczorajszy remis Śląska z Wisłą (1:1) aby umocnić swoją pozycję na szczycie tabeli. Może to trochę ryzykowne bo remis jest całkiem prawdopodobny, ale typuję zwycięstwo Legii.

MÓJ TYP 2 (KURS OKOŁO 1,85)KURS OGÓLNY OKOŁO 4,02
Komentarze