Kto liderem ?

Tabela T-Mobile Ekstraklasy po 13. kolejkach wygląda zaskakująco ciekawie. Od dawna bowiem na jej szczycie nie było aż tak dużego "ścisku". O fotel lidera walczą obecnie Legia, Śląsk i Jagiellonia.

Wszystkie te trzy kluby są obecnie w bardzo dobrej formie i wydawałoby się, że zgarną one kolejny komplet punktów, niemniej jednak nie będzie z tym tak łatwo.

Legia Warszawa do spotkania z Ruchem Chorzów przystąpi po ciężkim i męczącym boju z Pogonią Szczecin w ramach Pucharu Polski. Jak pamiętamy do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka, po której to ostatecznie zwycięstwo fetował klub ze stolicy. Poza tym już w najbliższy czwartek podopiecznych trenera Berga czeka spotkanie fazy grupowej Ligi Europy z Metalistem Charków, tak więc wystawi on zapewne skład rezerwowy.

Śląsk Wrocław mimo, że rozgrywa spotkanie przed własną publicznością także nie może być pewny zwycięstwa. Rywalem jest bowiem ekipa z Poznania, która mimo, że nie gra najlepiej na wyjazdach to mimo wszystko nie sprzeda tanio skóry. Prawdopodobnym wynikiem jest remis, który bez wątpienia nie będzie nikogo satysfakcjonował. 

Teoretycznie najłatwiejsze zadanie ma zespół z Białegostoku, który w poniedziałek gościł będzie GKS Bełchatów. Ten z kolei jest rozbity po wysokiej porażce w PP z Piastem Gliwice i zapewne zagra bardzo defensywnie. 

Komentarze