Ekstraklasa na wysokim poziomie!

Ekstraklasowe starcie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechem Poznań bardzo pozytywnie zaskoczyło. Takie spotkania w naszej lidze zdarzają się nieczęsto.

Obie ekipy miały przed tym spotkaniem jeden, wspólny cel - zwycięstwo. Niby to logiczne, bo strata do prowadzącej Legii w przypadku Śląska była minimalna (gorszy bilans bramkowy), natomiast w przypadku Lecha ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby znacząco przybliżyć się do pierwszej trójki tabeli. Wykonanie zamierzonego zadania w obu przypadkach okazało się tym czasem o wiele trudniejszym wyzwaniem niż liczono przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Nie mam tu jednak na myśli braku pomysłu na grę, czy braku sił (jak to zwykle bywa) lecz wysoki i przede wszystkim wyrównany poziom sportowy prezentowany przez obie "11".

Mieliśmy okazję obejrzeć spotkanie, w którym piłkarzom naprawdę zależało na jakości gry, dzięki czemu stworzyli oni bardzo udane i emocjonujące widowisko. Wiele zagrań jak choćby dośrodkowanie Dudu na niepilnowanego Paixao sprawiało, że ręce same składały się do oklasków. Wiadomo, że do stylu gry najlepszych drużyn świata wiele jeszcze brakowało, niemniej jednak warto docenić trudy naszych ligowców.

Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1 , a bramki zdobyli Darko Jevtić (Lech) oraz Mateusz Machaj (Śląsk)


Po zaciętej i ambitnej walce drużyny z Wrocławia i Poznania podzieliły się punktami i tym samym Śląsk Wrocław stracił szansę na objęcie pozycji lidera T-Mobile Ekstraklasy, gdyż zwycięstwo nad Ruchem Chorzów odniosła Legia Warszawa.
Komentarze

  1. Super blog! Gorąco zapraszam do mnie! :)
    http://viscaelbarcavivacatalunya.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz