Polskie kluby poznały rywali w IV rundzie eliminacji Ligi Europy

Nie, to nie pomyłka! Kilka godzin temu UEFA podjęła decyzję o ukaraniu Legii walkowerem za rewanż w Edynburgu, w którym na ostatnie kilka minut na boisko wybiegł Bereszyński mimo, że powinien pauzować za czerwoną kartkę, otrzymaną w fazie grupowej LE w poprzednim sezonie. W związku z tym w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra Celtic.


Legia losowana była jako zespół rozstawiony, dlatego też trafiła na nierozstawiony zespół z Kazachstanu, a dokładniej na Aktobe. Trzeba jednak dodać, że kluby z tego kraju spisują się ostatnio coraz lepiej, dlatego też nie można mówić o pewnym awansie. Życzę Legii powodzenia i poprawienia sobie humoru grą w fazie grupowej - świat się przecież nie zawalił i cały czas istnieją szansę na dobry sezon, a co się miało stać to się nie odstanie i nie ma sensu dalej spekulować na ten temat .

Gorzej natomiast trafił Ruch Chorzów, lecz nie można mówić o tragedii - trafienie na Metalista Charków to i tak lepiej niż starcie z Lyonem, czy PSV. Niemniej jednak będzie to bardzo trudny dwumecz, a przede wszystkim wyjazdowe spotkanie. Liczę jednak na niespodziankę i awans chorzowian.

Mecze IV rundy eliminacji odbędą się 21 i 28 sierpnia.Komentarze