Michniewicz w Zawiszy ?

Coraz głośniej mówi się o zmianie trenera w Zawiszy Bydgoszcz, zwłaszcza po ostatniej porażce z Lechią 0:2. Wśród nieoficjalnych kandydatów wymienia się Czesława Michniewicza, Dariusza Pasiekę oraz ... Mariusza Rumaka. 


Już przed meczem z Lechią, Radosław Osuch - właściciel Zawiszy, postawił obecnemu trenerowi, którym jest Jorge Paixao swego rodzaju ultimatum. Zażądał on co najmniej czterech punktów w najbliższych dwóch meczach, tj. z Lechią i Piastem. Wiadomo już jednak, że zadania tego zespół nie wykonał, przez co posada Paixao wisi na włosku. Ewentualne zwycięstwo nad zespołem z Gliwic może jeszcze dać cień szansy na dalszą współpracę - decyzja zapadnie zapewne po 7. kolejce, kiedy to zespoły Ekstraklasy będą miały przerwę spowodowaną grą reprezentacji.


W przypadku zwolnienia Jorge Paixao, Czesław Michniewicz wydaje się być najpoważniejszym kandydatem na to stanowisko.Jest to doświadczony i ambitny trener, który stosunkowo niedawno, jak doskonale pamiętamy, dokonał niemalże cudu utrzymując Podbeskidzie Bielsko-Biała w Ekstraklasie. Swego czasu był to także trener czołowych polskich drużyn jak chociażby Lecha Poznań w latach 2003 - 2006 oraz Zagłębia Lubin, z którym to w sezonie 2006/2007 zdobył mistrzostwo Polski.

Mam nadzieję, że jeśli nie Michniewicz, to będzie to jakiś inny doświadczony trener, bo Zawisza gaśnie w oczach, a Portugalczyk Paixao nie za bardzo wie co z tym zrobić.Komentarze