Legia pieczętuje awans!

Po wysokim zwycięstwie na własnym stadionie, piłkarze Legii Warszawa nie dali szans graczom Celtiku Glasgow także w wyjazdowym spotkaniu, zwyciężając 2:0. W rezultacie wyeliminowali Szkotów 6:1 i pewnie awansowali do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Celtic mecz rozpoczął bardzo ofensywnie, licząc na strzelenie szybkiej bramki, która odebrałaby pewność siebie przyjezdnym, ale mimo wszelkich starań obrona mistrzów Polski była nieugięta. Z każdą mijającą minutą w szeregach gospodarzy robiło się coraz bardziej nerwowo i chaotycznie. Zaczęły się niedokładne podania, dalekie wybicia i błędy w formacji obronnej. Jeden z nich wykorzystała Legia i za sprawą Michała Żyry objęła prowadzenie w 36. minucie. Schodząc na przerwę z takim właśnie wynikiem, gospodarzy żegnały głośne gwizdy.

Po zmianie stron Celtic nadal atakował, ale widać było w ich grze zrezygnowanie i pogodzenie się z wynikiem. Taką niemoc rywala szybko wykorzystała drużyna z w Warszawy i po bramce Michała Kucharczyka w 61. minucie spotkania było już 2:0 dla Legii i sprawa awansu definitywnie została rozstrzygnięta. W związku z tym tempo meczu spadło i stał się on mniej ciekawy.

Poprzez wyeliminowanie Celtiku, Legia zapewniła sobie co najmniej udział w fazie grupowej Ligi Europy, ale co najważniejsze jest dalej w grze o awans do jakże wyczekiwanej w Polsce Ligi Mistrzów.

IV runda eliminacji dopiero jednak za dwa tygodnie, więc mamy trochę czasu, aby ostudzić nieco "gorące" głowy i zaktualizować zbyt ambitne plany jakich się w niej po tym dwumeczu zaroiło. Już w piątek jednak dowiemy się z kim przyjdzie nam walczyć w tej decydującej batalii o wymarzoną Champions League.

Jutro natomiast kolejne emocje związane z walka naszych klubów w eliminacjach Ligi Europy - zapraszam ;)